Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu (więcej informacji). Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu.

pl en

Druk i introligatornia

Druk i introligatornia

Zaawansowany system CTP i proofingu, maszyny offsetowe do druku rolowego oraz w pełni wyposażona introligatornia to atuty technologiczne Omeko.

Przygotowalnia / Prepress

Przygotowalnia Omeko dokonuje dokładnego sprawdzenia plików pod kątem ich zgodności z wytycznymi, według których powinny zostać przygotowane. Każdy z plików przetwarzany jest w procesie preflight, podczas którego sprawdzane są tak ważne kwestie jak rozdzielczość elementów graficznych, poprawność zadanej przestrzeni kolorystycznej oraz poprawność plików pod kątem spadów i załączenia fontów. Każdy z Klientów otrzymuje do dalszej akceptacji składki impozycyjne, na których może zweryfikować czy przysłany wcześniej plik został poprawnie zinterpretowany przez RIP Omeko.

Nasza przygotowalnia dysponuje nowoczesnym systemem proofingu kolorystycznego skalibrowanym z maszynami poligraficznymi. Pracujemy w oparciu o system CIP 3, który znacznie skraca proces ustawienia maszyn drukarskich i zapewnia optymalną reprodukcję barw, zgodną z wcześniej przygotowanym proofem kolorystycznym. Płyty drukarskie przygotowywane są przy zastosowaniu markowych urządzeń Screen i Heidelberg.

Drukarnia / Press

OMEKO realizuje produkcję poligraficzną w technologii druku offsetowego i fleksograficznego, łącząc zalety wysokowydajnego druku rolowego z elastycznością druku cyfrowego.
Na wyposażenie drukarni składa się 7 maszyn offsetowych marki Heidelberg i Mueller Martini, dysponujących łącznie 26 agregatami drukującymi oraz szereg drukujących maszyn cyfrowych OCE i Konica Minolta. Tak rozbudowany park maszynowy umożliwia łączenie druku cyfrowego zarówno z drukiem offsetowym rolowym jak i fleksograficznym.

Introligatornia / Postpress

Introligatornia OMEKO realizuje szeroki zakres usług wykończenia druku dysponując rozbudowanym i nowoczesnym parkiem maszynowym Heidelberg i Muller Martini. Podstawowe usługi realizowane przez introligatornię:

  • cięcie
  • sztancowanie / wykrawanie / perforowanie
  • falcowanie z opcją klejenia w linii
  • oprawa szyta drutem (zeszytowa / broszurowa)